Profesjonalne ozonowanie obiektów użyteczności publicznej

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jakie są realne i zauważalne korzyści z ozonowania?

Oprócz niezaprzeczalnych zalet których nie widzimy gołym okiem czyli diametralna poprawa czystości mikrobiologicznej powietrza oraz powierzchni, jest cały szereg korzyści które zauważymy a przede wszystkim odczujemy. Większy komfort przebywania w pomieszczeniach, uczucie świeżości, rześkości powietrza, lepszy sen. Różnice po ozonowaniu odczują jeszcze bardziej zwłaszcza alergicy, osoby z problemami astmatycznymi, właściciele zwierząt domowych.

Jakie zapachy usuwa ozon?

Można śmiało powiedzieć że ozon jest wręcz bezkonkurencyjny jeśli chodzi o eliminacje zapachów. Usuwa zapachy papierosów, spalenizny, stęchlizny, wszelkie zapachy zwierzęce, potu, moczu, zapachy chemikaliów jak farby, lakiery, rozpuszczalniki oraz wiele innych wszelkiego pochodzenia. Ozonowanie usuwa nie tylko zapachy w formie lotnej ale również te które wniknęły w postaci cieczy w różnego rodzaju powierzchnie.

Czy zlikwidowany zapach powróci?

Nie powróci, oczywiście pod warunkiem że oprócz dobrze przeprowadzonego ozonowania zostały również usunięte źródła nieprzyjemnego zapachu.

Jak długo trwa ozonowanie?

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i złożoności problemu jaki jest do rozwiązania. Ozonowanie może trwać zarówno 2 godziny jak i 10 godzin. Każdy przypadek jest inny. Ważne jest aby zabieg był wykonany skutecznie. Nie ma to jednak znaczącego wpływu na cenę usługi ozonowania, którą zawsze określamy przed rozpoczęciem zlecenia.

Czy ozonowanie faktycznie jest bezpieczne?

Właściwie przeprowadzony zabieg ozonowania jest w pełni bezpieczny i ekologiczny. Ogromną zaletą ozonu jest to, że nie pozostawia on żadnych pozostałości ani produktów ubocznych. Bardzo szybko rozpada się do postaci zwykłego tlenu.

Czy ozon jest szkodliwy dla człowieka?

Ozon jest gazem toksycznym, zwłaszcza w dużych stężeniach a tylko przy dużych stężeniach można mówić o skutecznym procesie dezynfekcji. Dlatego podczas ozonowania nie mogą przebywać żadne osoby postronne jedynie osoby posiadające właściwe zabezpieczenie ochrony osobistej.

Czy ozon jest szkodliwy dla zwierząt i roślin?

Ozon podobnie jak w przypadku ludzi jest toksyczny również dla zwierząt. Dlatego na czas ozonowania danego pomieszczenia nie mogą w nim przebywać jakiekolwiek zwierzęta, psy, koty, króliki, świnki morskie, żółwie i wszelkie inne muszą być z niego wyprowadzone. Wyjątek stanowią ryby w akwarium. Natomiast rośliny bardzo różnie reagują w kontakcie z ozonem. Zasadniczo zdecydowanie zalecamy usunięcie roślin z ozonowanego pomieszczenia.

Czy ozonowanie faktycznie jest bezpieczne?

Właściwie przeprowadzony zabieg ozonowania jest w pełni bezpieczny i ekologiczny. Ogromną zaletą ozonu jest to, że nie pozostawia on żadnych pozostałości ani produktów ubocznych. Bardzo szybko rozpada się do postaci zwykłego tlenu.

Czy ozon może uszkodzić przedmioty?

Jak najbardziej może. Dotyczy to m.in. elementów metalowych, gumowych. Należy jednak tutaj wyraźnie podkreślić, że do takiej sytuacji może dojść tylko i wyłącznie przy bardzo dużych stężeniach ozonu i jednocześnie przy bardzo długiej ekspozycji. Właściwie przeprowadzane i kontrolowane zabiegi ozonowania są bezpieczne dla wszelkich przedmiotów.

Jakiego sprzętu używacie?

Pracujemy na profesjonalnych i wysoko wydajnych ozonatorach. Używamy również specjalistycznych mierników stężenia ozonu. Profesjonalny sprzęt, stosowna wiedza oraz doświadczenie są kluczowym czynnikiem aby skutecznie wykonywać zabiegi ozonowania.

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio